• DOLAR

    Alış:5.9177 Satış:5.9206
  • EURO

    Alış:6.5617 Satış:6.563
  • ÇEYREK

    Alış:473.65 Satış:484.36
13 Temmuz 2018, Cuma 9:47 | A+ | A-

Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi Firmalarından Mıps Hamdi Ulukaya Girişiminden Destek Almaya Hak Kazandı

Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi firmalarından MIPS, Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) yarışmasında 2000in üzerinde katılımcı içerisinden ilk 6 firma arasına girerek New York Sohodaki Chobani Kuluçka Merkezinde düzenlenen girişimcileri destek programına katıldı.

Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi Firmalarından Mıps Hamdi Ulukaya Girişiminden Destek Almaya Hak Kazandı
Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi firmalarından MIPS, Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) yarışmasında 2000in üzerinde katılımcı içerisinden ilk 6 firma arasına girerek New York Sohodaki Chobani Kuluçka Merkezinde düzenlenen girişimcileri destek programına katıldı.
Türkiyede hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci adayları ve dünyaya açılmak isteyen startuplara destek veren Chobani Kurucusu Hamdi Ulukayanın girişimcileri destekleme programı Hamdi Ulukaya Girişiminin (HUG) ikinci dönem katılımcıları ABDye gitti.
MIPS firmasının Hamdi Ulukaya Girişiminden aldığı destek ile ilgili olarak açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr.Mahmut Doğan şunları söyledi: ”Erciyes Teknopark çatısı altında çalışmalarını yürüten Sera Kuluçka Merkezi, girişimci adaylarının teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerini ve bu iş fikirlerini ürüne/hizmete dönüştürerek pazara sunmalarını sağlayarak başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kuluçka programıdır.
Sera Kuluçka Merkezinde medikal cihaz teknolojilerinden, üç boyutlu yazıcı teknolojilerine, mobil oyun teknolojilerinden pil teknolojilerine kadar birçok alanda proje yürütülmektedir. Sera Kuluçka Merkezinden iki yıl içinde uluslararası arenada boy gösteren firmalar ortaya çıkarmayı istiyoruz.
Bu isteğimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ederken, MIPS firmamızın Hamdi Ulukaya Girişiminden aldığı destekle motive olduk. MIPS firmamız bu destek ile kendi alanında ABDde başarılı girişimlerde bulunmuş mentorlar eşliğinde bir yıllık süreç boyunca yönlendirme almaya başlayacak.
ABD programı boyunca ise firma yetkilileri Chobanide uygulamalı çalıştaylar, New York Üniversitesinde seminerler ve başarılı birçok şirketle görüşmeler gerçekleştirdi. Katılımcılara, Chobani CEOsu Hamdi Ulukaya başta olmak üzere, sektör liderleri tarafından mentorluk sağlanarak her katılımcıya pek çok mentor atandı. New York Üniversitesinde, Prof. Dr. Selçuk Şirin yönetiminde profesyonel gelişim seminerleri ile günlük kültürel ve sanatsal etkinliklere katılım gerçekleştirildi.
New York programı bitiminden 6 ay sonra ise İstanbulda, programa katılanlarla birebir ve toplu olarak değerlendirme, hedef/takip toplantısı yapılarak, girişimci adaylarının hedeflerine ne derece ulaştıkları gözden geçirilerek bir iyi niyet sözleşmesi imzalanacak.”
MIPS Hayallare İnan Çağrısıyla Yola Çıktı
“Hayallerine İnan” çağrısıyla yola çıkan MIPS erkekler için evde sperm test cihazı üretmektedir. Ürettiği bu cihaz sayesinde sperm testi rahat ve konforlu yapılabilmektedir.
MIPS başarılı projesiyle yurtdışı pazarına çıkmaya hazırlanmaktadır. HUG sayesinde bu hedefine bir adım daha yaklaşan MIPSin hedefi ise hastanede yapılan laboratuvar testlerinin evde yapılmasını sağlayan çözümler üretmektir.
MIPS kurucu ortağı Şule Başarslan şu sözleriyle HUG programına teşekkürlerini iletti;
“HUG programıyla hedeflerimizi belirlerken aynı zamanda hedeflerimize ulaşma imkanı da elde ettik. Global pazarı tanımak ve ürünü daha iyi hale getirmek için yoğun geçen New York eğitimleri sonucunda daha iyi hizmet vermek için daha emin adımlarla yürümeye hazırız.”

Habere Ait Resimler

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
[email protected]